Patru persoane – mamă, tată şi copiii acestora, în vârstă de cinci şi nouă ani, – au fost rănite, duminică, în urma unui accident petrecut pe Autostrada Bucureşti-Piteşti, la kilometrul 80, după ce bărbatul a pierdut controlul volanului, iar maşina a lovit un cap de pod şi a ajuns într-un şanţ.
Sursa:http://www.gandul.info/news/accident-soldat-cu-patru-raniti-pe-a1-soferul-a-pierdut-controlul-volanului-iar-masina-a-lovit-un-cap-de-pod-8580239
Patru persoane – mamă, tată şi copiii acestora, în vârstă de cinci şi nouă ani, – au fost rănite, duminică, în urma unui accident petrecut pe Autostrada Bucureşti-Piteşti, la kilometrul 80, după ce bărbatul a pierdut controlul volanului, iar maşina a lovit un cap de pod şi a ajuns într-un şanţ.
Sursa:http://www.gandul.info/news/accident-soldat-cu-patru-raniti-pe-a1-soferul-a-adormit-la-volan-iar-masina-a-lovit-un-cap-de-pod-un-copil-de-9-ani-se-afla-in-coma-8580239
Un bărbat în vârstă de 73 de ani a murit, sâmbătă dimineaţă, după ce a fost prins între o maşină parcată regulamentar, care a fost lovită din spate de un alt autoturism al cărui şofer a adormit la volan, şi gardul unei locuinţe, accidentul având loc în localitatea constănţeană Valu lui Traian.
Sursa:http://www.gandul.info/news/un-barbat-a-adormit-la-volan-si-a-lovit-o-masina-parcata-aceasta-strivind-un-batran-de-73-de-ani-de-un-gard-8518567
Pentru că nu şi-a achitat valoarea reparaţiei aparatului de tuns iarba, un bărbat a avut parte de un scandal în toată regula, în urma căruia i s-a spart unul dintre geamurile casei şi i-a fost distrusă maşina.
Sursa:http://www.adevarul.ro/locale/timisoara/I-a_distrus_masina_si_i-a_spart_geamul_casei_pentru_ca_nu_a_platit_reparatia_aparatului_de_tuns_iarba-Timisoara_0_528547454.html
Şoferul de 19 ani obţinuse permisul de câteva luni. El a pierdut controlul volanului şi a intrat în coliziune cu o maşină parcată, a cărei proprietara căuta ceva în porbagaj. Femeia a fost strivită între cele două autoturisme şi şi-a pierdut ambele picioare.
Sursa:http://www.adevarul.ro/locale/timisoara/SOCANT-_Un_sofer_din_Timis_a_amputat_picioarele_unei_femei_dupa_ce_a_lovit-o_cu_masina_0_524347561.html
Un cetăţean din Republica Moldova urcat la volan beat şi dezbrăcat şi a făcut prăpăd, sâmbătă, în Moscova. A lovit 17 maşini, înainte să fie oprit de poliţişti, care l-au urmărit prin mare parte a oraşului
Sursa:http://www.gandul.info/international/video-un-moldovean-care-conducea-beat-si-dezbracat-a-lovit-17-masini-in-moscova-8918937
Accidentul a fost filmat de camerele de supraveghere, iar imaginile i-au ajutat pe poliţişti să-l prindă pe suspect.
Sursa:http://www.gandul.info/news/video-o-fata-lovita-de-o-masina-condusa-de-un-sofer-beat-8557165
Un ofiţer de poliţie din centrul Franţei a pierdut controlul asupra volanului şi a lovit din plin un grup de elevi de şcoală primară la Joué-les-Tours, omorând unul şi rănind 16.
Sursa: {sursa}
Zece persoane au fost ranite, in aceasta dimineata, in localitatea constanteana Topraisar, pe DN38, dupa ce un TIR al carui sofer a pierdut controlul volanului a lovit un microbuz si apoi un autobuz.
Potrivit sefului Politiei Rutiere Constanta, Constantin Dancu, citat de RTV, soferul unui TIR care circula spre Negru Voda a pierdut controlul volanului, iar
Un copil de aproximativ 5 ani aleargă printre maşini pe o arteră circulată şi este lovit de una dintre acestea, arată un clip postat pe site-ul LiveLeak.com.
Sursa:http://www.gandul.info/magazin/video-a-scapat-ca-prin-minune-dupa-ce-a-fost-lovit-de-o-masina-8863983